השינוי מתחיל בתוכי
דף הבית >> בלוג >> השינוי מתחיל בתוכי
היום, בפעם הראשונה בחיי, השוו אותי לתוכי. האמת? מצא חן בעיניי. :)

אבל לפני שנגיע לתוכי נתחיל מההתחלה. 
חלק מהותי מהעבודה שלי ב NLP  זה לשאול את השאלות הנכונות. 

כשהמונחה שיושבת מולי שותקת אחרי שאלה ששאלתי אותה, מהרהרת, ואז אומרת "המממ.. שאלה טובה" אני יודעת שנגעתי בנקודה חשובה. אני יודעת שהזזתי אותה מהמקום המוכר לה, ופתחתי לה מודעות למשהו חדש. 

היום נכנסה אחת המונחות שלי לקליניקה, התיישבה על הכורסה, וכששאלתי אותה באילו שינויים היא הבחינה מאז הפגישה האחרונה שלנו, היא סיפרה לי שהיא העיזה לעשות משהו חדש.  משהו חדש זה תמיד טוב :)

אז היא התחילה לספר לי על איזו שהיא סיטואציה מול בעלה, סיטואציה שגרמה לה קושי – ומספרת לי שתוך כדי האירוע היא דמיינה אותי יושבת כמו תוכי על הכתף שלה...

והיא ממשיכה ומספרת שהתוכי הדמיוני הזה שאל אותה תוך כדי שהסיטואציה מתרחשת:  "אז מה באמת היית רוצה שהוא יעשה עכשיו? מה היית רוצה לבקש ממנו? מה היה עוזר לך?" 

ובעקבות השאלות של התוכי הדמיוני היא מוצאת את עצמה אומרת לבעלה את מה שהיא באמת רוצה , מה שבאמת חשוב לה, ועד היום היא לא העזה לומר לו.... 
בהחלט יש לנו כאן משהו חדש.
היא מספרת לי שבשלב הראשון היא הייתה מופתעת מעצמה. 
מופתעת מזה שצצתי לה בתור תוכי בדמיון
מופתעת מהשאלה שפתאום עלתה לה
מופתעת מהתשובה שבאה בעקבותיה
והכי מופתעת מהשינוי בהתנהגות שלה שבא לידי ביטוי באומץ  לומר משהו שעד עכשיו היא רק רצתה לומר, אבל לא אמרה אף פעם. 

האמירה הזאת שלה שהגיעה בעקבות השאלה של התוכי עשתה שינוי גדול בכל הסיטואציה, שינוי שמבחינתה הוא התחלה של תזוזה חיובית ביחסים ביניהם. 

כשמונחה מספרת לי שהיא מצאה את עצמה במהלך השבוע חושבת "מה תימורה הייתה שואלת אותי עכשיו?" אני יודעת שהתהליך שהיא עוברת איתי מחולל אצלה שינוי ברבדים עמוקים, והשינוי והכלים שהיא מצטיידת בהם אצלי ימשיכו ללוות אותה בהמשך.
 

מכירים את המשפט "השינוי מתחיל בתוכי"?
היום הוא קיבל משמעות חדשה :)


תימורה- לחלום ולהגשים
ליווי תהליכי שינוי והגשמת חלומות
אודות תימורה שפירא  |    מה זה NLP   |   מה זה דמיון מודרך   |   צור קשר   |     איך להשיג את המטרה  |  הצהרת נגישות | מפת אתר כל הזכויות שמורות לתימורה שפירא ©     
 
 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus