למה אני לא מצליחה לשנות את זה?!
דף הבית >> בלוג >> למה אני לא מצליחה לשנות את זה?!
"כשאני נכנסת הביתה אחרי העבודה ורואה את התיקים של הילדים זרוקים בכניסה לבית, את הכיור מלא כלים ואת המטבח הפוך אני חוטפת את הג'ננה ומתחילה לצעוק. לא משנה כמה החלטתי קודם שהיום אני אשאר רגועה, שאני קודם אחבק אותם ואדבר איתם, ורק אחר כך אבקש מהם בצורה רגועה לסדר- זה לא עובד לי.
זה כאילו אני לא שולטת בתגובות שלי. כאילו משהו משתלט עליי בשניות האלה והפיוז עף לי, ואני מתחילה לצעוק בעצבים למרות שהחלטתי מיליון פעם שאני חייבת לשנות את זה." 


התסריט הזה מוכר לך?הרבה הורים מכירים את התסריט הזה וחווים תסכול מתמשך, תחושת אכזבה מעצמם ורגשות אשמה מכיוון שהם לא מצליחים לשנות את דפוס התגובה האוטומטי שלהם

"אני באמת רוצה לשנות, אבל לא מצליח/ה! אני ממש תקוע/ה!"- זה משפט שאני שומעת המון א/נשים שמגיעים אליי למפגש NLP. 


אז למה בעצם זה קורה?

למה כל כך הרבה פעמים אנחנו לא מצליחים לשנות דפוס התנהגות  שאנחנו מבינים שלא עובד לנו?(וזה יכול להיות בתחום של הורות, או זוגיות, או הרגלי אכילה, או שיווק או כל תחום אחר)

אנחנו מחליטים באופן מודע לעשות איזה שהוא שינוי התנהגותי, ממש רוצים לעשות את זה – אבל איזה שהוא חלק לא מודע בתוכנו לא מסכים לשתף איתנו פעולה, וגורם לנו (באופן לא מודע) להמשיך לפעול בדרך הישנה – אותה דרך שאנחנו ממש לא אוהבים. כל עוד לא נבין מה החלק הלא מודע הזה רוצה להשיג עבורנו בעזרת אותה התנהגות שאנחנו רוצים לשנות- לא נצליח ליצור את השינוי המיוחל.

זו הסיבה שכל כך הרבה אנשים מנסים לעשות שינוי, מתלהבים בהתחלה, ואז נתקעים ולא מצליחים לעשות את זה.

זה קורה מכיוון שהם עובדים רק מול החלק המודע שלהם, ומתעלמים מהחלק הלא-מודע, שהוא זה שמנהל אותנו תכל'ס. הוא הבוס! ואנחנו כבר יודעים שכשאנחנו רוצים לעשות שינוי אמיתי – צריך לעבוד מול הבוס. לא כך?

אם כך- בשלב הראשון- אנחנו צריכים להבין מה אותו חלק רוצה- לזה קוראים בשפה של הNLP "הכוונה החיובית" של החלק ובשלב השני לדאוג לספק לו את אותה כוונה חיובית בדרך אחרת. 


איך עושים את זה?

בכלים של ה
NLP כמובן! 

הכלים של ה
NLP מאפשרים לנו לעבוד  בצורה מאוד קלה פשוטה ישירות מול הלא מודע שלנו, להבין את הכוונה של החלק שהיה אחראי עד עכשיו לשמר את ההתנהגות הלא רצויה, וליצור את השינוי הרצוי במהירות, בקלות ובפשטות, שינוי עמוק שנשאר לאורך זמן- בכל תחום שתבחרו. 
אז אני מזמינה אותך לחשוב עכשיו: איזו התנהגות שלך –שלא מקדמת אותך- היית רוצה לשנות?
ומה יתאפשר לך כשתשנה/י את ההתנהגות הזאת?

לתיאום פגישת NLP :תימורה 050-6415941
אודות תימורה שפירא  |    מה זה NLP   |   מה זה דמיון מודרך   |   צור קשר   |     איך להשיג את המטרה  |  הצהרת נגישות | מפת אתר כל הזכויות שמורות לתימורה שפירא ©     
 
 
הקמת אתרים  הקמת אתרים • גיל דור • Webfocus